CZYM SIę WYRóżNIA DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE NA POLIWęGLANIE - PORADNIK EKSPERTA

Czym się wyróżnia dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - poradnik eksperta

Czym się wyróżnia dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - poradnik eksperta

Blog Article

Od wielu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty ciągle cieszą się w Polsce dużą popularnością. Poziom najlepszych dokumentów kolekcjonerskich zdobył poziom najwyższy. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku dostarczają produkty najwyższej jakości. Z tego powodu zawsze warto zweryfikować opinie przed zakupem!

Poliwęglan to specjalny solidny plastik, który jest niesamowicie wytrzymały. Jest to właśnie ten materiał który brzmi „metalicznie" jak puści się dokumenty na blat biurka. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest mocniejszy od typowego PCV, trudniej się gnie, mniej wrażliwy na zimno.

Główną zaletą jest to, że można w nim grawerować laserowo. Lepiej wydać nieco dodatkowych pieniędzy, ale mieć dokument, który nie rozpadnie się po tygodniu.

dowód kolekcjonerski

Jak przejedziesz palcem po wierzchu dokumentu - jeśli czujecie delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Solidny dokument kolekcjonerski ma mieć: Grawerowanie laserowe danych. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie również posiadają tę cechę. Żeby zweryfikować obecność nadruku UV, konieczna będzie szczególna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

Następną ważną cechą dokumentów topowych są elementy wypukłe, które możecie namacać dotykiem. Te elementy nie tylko poprawiają jakość dokumentu kolekcjonerskiego, ale także dowodzą o zaawansowanej technologii wykorzystanej do jego wytworzenia. Do głównych zabezpieczeń tego typu zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w funkcji od kąta patrzenia. Kinegram - hologramowy element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - zmienne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem wgłębienia lub wypukłości. W topowych dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów powinno wynosić niemal 100% kompatybilności z oryginałem. Jak zauważono w analizie firm dostarczających dokumenty kolekcjonerskie, niektóre produkty jawią się na "wypłowiałe" - to znak ostrzegawczy mówiący na niską poziom wykonania.

Specjalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim również!), jaki daje efekt 3D. To jeden z trudniejszych do wykonania elementów, przez co wiele tanich dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie ma, albo jest on zrobiony w metodę podstawowy, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od tworzywa podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - mają ze sobą komponować się i budować jednolitą jedność. Szeroki asortyment dostępnych opcji wymaga od nabywcy dużej wiedzy na temat standardu produkcji. Za bardzo lekkie lub zbyt cienkie dokumenty to sygnał, że producent skąpił na tworzywie.

Końcową, ale nie mniej istotną cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest opcja ich kontroli przed zakupem. Warto poczekać dobę dodatkowo, ale uzyskać obrazy ukończonego dokumentu, zanim zostanie dostarczony. Powyższe 10 cech to fundamentalne kryteria, które pozwolą Ci rozróżnić prawdziwie premium produkt od kiepskiego podróbki. Warto zakupić jeden, ale solidny dokument, zamiast szereg słabej jakości.

Report this page